مجموعه افکت های ihover در قالب دروپال

ihover css library for drupal

طراحی قالب دروپال با استفاده از برخی کتابخانه های سبک و پرکاربرد بسیار ساده و راحت تر خواهد شد.در این آموزش دروپال میخواهیم کتابخانه ihover رو معرفی کنیم که مجموعه افکت های زیبایی رو با انمیمشن برای ما ایجاد خواهد کرد.
استفاده از این افکت ها در بخش های مختلف سایت دروپال کاربرد خواهد داشت.مثلا بخش های : معرفی محصولات ، نمونه کارها ، مقالات ، معرفی پروژه ها ، معرفی مشتریان ، خدمات شرکت و... 
قطعا کتابخانه ها ، ماژول ها و نمونه های بسیاری برای ایجاد افکت وجود دارد اما از ویژگی های مهم کتابخانه ihover میتونیم به سازگاری با بوت استرپ ، استفاده از sass و تنوع بالای افکت ها اشاره کرد که قطعا در طراحی قالب دروپال به ما کمک بسیاری خواهد کرد.

برای استفاده از کتابخانه ihover کافی هستش فایل ihover.css یا ihover.min.css رو براساس نیازخودمون دانلود کنیم و به صورت زیر در قالب دروپال فراخوانی کنیم :
فایل themename.info رو باز و کد زیر رو اضافه میکنیم : 

stylesheets[all][]‎ = css/style.css

نکته : بعد از هر تغییر در فایل info ، کش رو باید خالی کرد. (با استفاده از دراش  drush cc all)
بعد از اضافه کردن فایل باید ساختارمون رو برای سلکتورهای کلاس ها ایجاد کنیم.
پیشنهاد : برای ایجاد ساختارهای از پیش تعیین شده مانند کتابخانه Ihover که کدهای html مشخصی دارند ، به دو روش میشه کار کرد :  (تبدیل یک ساختار html استاتیک به یک ساختار داینامیک)
۱- نوشتن tpl با استفاده از views  (نحوه tpl نویسی با یک مثال بسیار خوب در سایت دروپال سنتر توضیح داده شده که به سادگی می شه یاد گرفت)

۲- استفاده از custom txt در ویوز ( یک آموزش کوتاه و مفید در این زمینه به زودی قرار خواهیم داد)

استفاده از هریک از روش ها تفاوتی درخروجی نخواهد داشت ، چون هر دو روش برای تبدیل فیلدهای استاتیک به فیلد های داینامیک در دروپال می باشد.

قطعا استفاده  مناسب از کتابخانه های سبک و پرکاربرد جذابیت قالب دروپال طراحی شده و هم چنین سرعت کدنویسی رو بسیار بالاتر خواهد برد.

خبرنامه دروپال تم

باعضویت در خبرنامه هوشمند دروپال تم از جدیدترین قالب های دروپالی مطلع شوید.

افزودن دیدگاه جدید